Witamy na stronie placówki.

Rozkład dnia

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku od 6.00 do 16.00.

Schodzenie się dzieci odbywa się w godzinach od 6.00 do 8.00.

Odbieranie dzieci w godzinach od 14.00 do 16.00.

Prosimy o przestrzeganie powyższych ustaleń.

Późniejsze przyprowadzanie dziecka do przedszkola prosimy zgłosić telefonicznie.

RAMOWY ROZKŁAD DNIA

(8:00–13:00 REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ)

6.00-8.00

• Schodzenie się dzieci do przedszkola.
  • Zabawy służące realizacji pomysłów i zainteresowań dzieci w tym czytaniem, liczeniem i pisaniem.
  • Gry i zabawy dydaktyczne, konstrukcyjne, tematyczne, badawcze służące realizacji programu wychowania przedszkolnego.
  • Rozmowy w oparciu o oglądane ilustracje, ćwiczenia ortofoniczne, oddechowe, słuchowe, gramatyczne itp.
  • Słuchanie utworów literatury dziecięcej, historyjki obrazkowe.
  • Zabawy wg zainteresowań dzieci.
  • Praca indywidualna z dziećmi mającymi trudności oraz z dziećmi zdolnymi.

8.00-8.20

• Prace porządkowe.
  • Ćwiczenia poranne.
  • Przygotowanie do śniadania.

8.20-8.40

• Śniadanie – doskonalenie umiejętności estetycznego spożywania posiłków, kulturalnego zachowania przy stole.

8.40-11.00

• Zajęcia edukacyjne w sali i na powietrzu kierowane i niekierowane prowadzone wg planów miesięcznych oraz wybranego programu nauczania.
  • Zabawy dowolne w sali przy niewielkim udziale nauczyciela.
  • Zabawy i zajęcia ruchowe, rytmika, zabawy w jęz. obcym nowożytnym przygotowujące dzieci do posługiwania się tym językiem.
  • Spacery, zabawy na świeżym powietrzu, zabawy i gry ruchowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe i ogrodnicze.
  • Zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu

11.00-11.40

• Utrwalanie nawyku prawidłowego korzystania z urządzeń sanitarnych. Przygotowanie do obiadu. Obiad.

11.40-13.15

• Relaksacja, odpoczynek przy muzyce i bajkach relaksacyjnych - grupy młodsze.

11.40-13.15

• Tworzenie różnorodnych sytuacji edukacyjnych sprzyjających twórczości plastycznej, muzycznej, ruchowej, werbalnej dzieci, praca indywidualna, zabawy dydaktyczne o charakterze poszerzającym temat, zabawy w ogrodzie przedszkolnym lub zabawy w kącikach zainteresowań, zabawy w teatr, prace nauczycielki o charakterze obserwacyjnym.
  • Zajęcia dodatkowe (w tym religia na wniosek rodziców).
  • Zabawa ruchowa z określonym elementem ruchu. - grupy starsze.

13.15-14.00

• Czynności porządkowe i samoobsługowe, przygotowanie do  II dania .
  • Obiad.

14.00-16.00

• Zabawy zorganizowane lub dowolne z inicjatywy dzieci, ćwiczenia indywidualne dostosowane do możliwości dzieci, zabawy i gry edukacyjne i planszowe przy stolikach z małym zespołem, czytanie fragmentów książek, układanie puzzli, ćwiczenia grafomotoryczne, prace porządkowe w sali i w półkach indywidualnych. Rozchodzenie się dzieci.

Rozkład dnia

Osoba wprowadzająca.